Tegevused

Saue Noortekeskuse noorte joonistused ehivad noorsootöö nädala kujundust

By november 22, 2019 No Comments

Noorteinfoportaal Teeviit kuulutas aprillis välja välkkonkurssi, mille raames kutsusime noori osalema üle-eestilise noorsootöö nädala visuaalse identiteedi kujundamisel temaatiliste joonistustega. Saue Noortekeskuse noorte joonistused jõudsid noorsootöö nädala kujundusele ning noorteinfoportaal Teeviit viis kahe noorega, Saara ja Heleriga, läbi intervjuu.

Miks tuli mõte tervise teemaga seotult just sellised joonistused teha?

Saara arvates peab inimene võitlema, et ta ei teeks endale pahade asjadega liiga. Heleri nõustus ja lisas omalt poolt, et inimene peab sööma tervislikult, et tema aju hästi töötaks.

Millise tunde tekitab see, et Sinu joonistus on üle-eestilise sündmuse kujundusel ning teadmine, et see jõuab mitmekümne tuhane inimeseni?

Saara: „Natuke hirmus on. Hirmus on just see, et äkki minu joonistatud pilt ei meeldi inimestele.“

Heleri: „Mul on ka hirmus tunne on, aga natuke tore ka, et kõik minu mõtteid tervisest näevad.“

Millega sa igapäevaselt tegeled, et olla terve ja rõõmus?

Heleri tegeleb igapäevaselt tantsimisega, samuti käib ta kunstiringis ning toitub tervislikult. Tema arvates on need tegevused ja eluviis sellised, mis teevad maailmale head. Saaral aitab terve ja rõõmus olla joonistamine.

Mida peaksid inimesed tegema, et terved olla?

Saara „Inimene peab palju õues käima ja õhku hingama.“
Heleri „Mitte igale poole prügi loopima! Inimene peab tegema trenni ja jooma puhast vett.“

Millised sündmused Sulle endale ja teie piirkonna noortele meeldivad? Milline on Sinu unistuste sündmus?

Saarale meeldib noortekeskuse suvelaager Pivarootsis ning ta soovib, et laager ka talvel toimuks. Heleri unistuste sündmus on interntivaba päev.

Aitäh Hanna-Liina Palu, Bente Matilda Luukas, Mia Reisman, Saara Lootsar, Heleri Marion Rüütel, Mia Helena Arro ning Saue Noortekeskuse noortejuht Monika Liiv.

Välkkonkursile laekus kokku 19 tööd, kus noored kujutasid temaatilisi kirjatähti ning sümboleid. Noorteinfoportaal tänab kõiki osalejaid!

  1. aastal toimuva noorsootöö nädala tegevusi rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja riikliku struktuuritoetuse vahenditest Eesti Noorsootöö Keskuse eelarve kaudu tegevuse „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“  raames.

 

Leave a Reply