Tegevused

Pina ja Bastian – Saue Noortekeskuse praktikandid Saksamaalt

By november 16, 2021 detsember 22nd, 2021 No Comments

Käesolev sügisperiood on noortekeskuse meeskonda ja noori rõõmustanud kahe ägeda saksa praktikandi tulek Eestisse, seejuures just Sauele. Uurisin mõlemalt väikese intervjuu käigus nende tausta (kodukoht, pere, haridus/töökäik, hobid jms). Samuti küsisin, et miks valitud sihtkohaks praktika sooritamiseks just Eesti osutus, mis on nende siinsed plaanid ning eesmärgid, põhierinevused sakslaste ja eestlaste vahel ning mida toredat on neile Eestis olles silma jäänud. Sellest kõigest aga kohe lähemalt.

Pina on 22aastane neiu pärit Aachenist ja Bastian 21aastane noormees, kes kasvanud üles Cologne’i külje all. Mõlemad on nn suure pere lapsed, kel sarnaselt lisaks emale ning isale veel kolm õde-venda ja koer. Pina mainis enda hobidena tantsimist, kokkamist ja reisimist ning Bastian seda, et talle meeldib sport üleüldiselt, aga eeskätt just jalgpall, mida ta nooremana ka päris profiessionaalsel tasemel harrastas. Eestisse tõi neid mõlemat praktika sooritamise võimalus, mille nad avastasid läbi kõrgkooli seoses hetkel käsil oleva lasteaiaõpetaja õpingutega. Riik tundus neile ühtaegu ajalooliselt huvitav kui ka häid tehnoloogilisi lahendusi pakkuv ning hariv (mis on nende seisukohalt töös noortega väga oluline).

Oma plaane ning eesmärke kommenteerides sõnab Pina, et tema suurim ettevõtmine on noortekeskuses läbi viia tegevus nimega ”Bügelperlen”, mis on mäng, mida teab tegelikult iga saksa laps ja mis oma olemuselt tähendab vastavate pärlite sulatamise ning šabloonide kasutamise käigus Minecraft’i tegelaskujude loomist. Ka Saue Gümnaasiumi külastamine on Pinal üks praktika oluline osa, mida ta peab tähtsaks just seetõttu, et lisaks noorsootöö kõrvalt nägemisele-kogemisele on see heaks võimaluseks saada uusi teadmisi ja kogemusi õpetajatöös. Bastiani põhihuvi on vaadelda noorsootöö toimimist ning seda just Eesti riigi võtmes. Ei saa mainimata jätta ka tema suurt soovi näha linnapildis ringi liikuvaid roboteid. Koos Pinaga on juba läbi viidud ning tehakse veel erinevates valla noortetubades saksa kultuuripäevi.

Eesti kohta ütlevad praktikandid justkui ühest suust, et siinne õhk on puhas ja värske, linnapilt näeb ilus välja, loodus on kaunis ning loomulikult – meie infotehnoloogiline tase ja suutlikkus on märkimisväärne! Loomulikult ei saanud ma intervjuu käigus mööda minna ühest põnevaimast küsimusest: ”Millised on sakslaste ja eestlaste põhilised erinevused?”. Tuleb välja, et igapäevaelu ning ka inimesed on omavahel vägagi sarnased. Mingeid olulisi erinevusi kumbki praktikantidest välja ei toonud. Küll aga paar huvitavat nüannsi – sakslased üldjuhul kuhugi asutusse sisenedes oma välisjalanõusid ära ei võta ning väljas söömas käies maksavad alati pärast. Eestis, nagu me teame, on nii ja naa ning oleneb kohast. Inimesed on siin viibides olnud alati väga soojad ja abivalmid ning töö noortega niisamuti. Pina tõi eriliselt toreda elamusena veel välja ka Kumu kunstimuuseumi külastuse.

Pina on meil praktikal kuni 19.novembrini ja Bastian 17.detsembrini.

 

 

Tiina-Riin Uulma (Saue Noortekeskuse projektijuht)

 

Leave a Reply