Veel enne, kui koroonakriis kevadel maad võttis, jõudsid Saue valla erinevate piirkondade noored hakata mõtisklema turvalisuse üle oma kodukohas. Idee sai alguse Lääne-Harju Koostöökogus käimas olevast rahvusvahelisest siseturvalisuse koostööprojektist „Local Security“, mida rahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest.

Kuigi vahepeal saabunud kriis tõmbas meie tegevustele mõneks ajaks piduri peale, siis augusti lõpus läksime nendega siiski julgelt edasi ning tänaseks on Haiba, Turba, Riisipere ja Laitse noored koostöös Nukufilmiga pannud kokku viis lühifilmi just nendel teemadel, mis on nende jaoks olulised.

FILM 1: „Aidata on vaja“ 

https://drive.google.com/file/d/1uXc519Soy5r9I6iQVmdjc4F7jlGK0O9k/view

 

Riisipere noorte film on inspireeritud külas asuvast tiigist ja sellega seotud ohtudest. Tiigi juures on juba õnnetusi juhtunud ja noored tahavad teistele südamele panna, et ujumisoskus on oluline ja kui ujuda ei oska, siis tuleb kasutada abivahendeid.

 

FILM 2: „Turvalisus minu kodu ümber“

https://drive.google.com/file/d/1EI7F1RXEsbz2sKn3Zh9UITZxVd8AYzOE/view

Haiba noored tõstavad fookusesse alaealiste alkoholitarvitamise ja rõhutavad, et igaüks peaks hoidma nii ennast kui teisi.

 

 

FILM 3: „Ohtlik kodutee“

https://drive.google.com/file/d/1w7AqS-NZO8XeCBDhCfpMjhZTZgFBHvPR/view

Laitse noorte jaoks on nende külas üks ohtlikumaid atraktsioone kurviline-käänuline kodutee, kus autod ületavad tihti kiirust ja lastel pole turvaline liigelda.

 

FILM 4: „Ohtlik koolitee“

https://drive.google.com/file/d/1nnhOhCDDImxABiap65POinmRSa2FTp80/view

Turba noortel on Laitse omadega sarnane mure – nende kodu

kohas ei ole koolitee ääres kõnniteed ja lapsed peavad liiklevate autode eest lausa kraavi hüppama. See aga tähendab külmal ja märjal

 ajal märgi jalanõusid ja haiget kurku!

 

FILM 5: „Skeit 1-2-3“

https://drive.google.com/file/d/14fpnwkPxvzpLPgotHT9pR-L8h5l8Yj2Q/view

Riisipere noored toovad turvalisuse teemal välja veel ka oma lagunenud skateparki, millel sõitmine on nii ohtlik, et nii mõnigi võib seetõttu taevasse sattuda.

 

Augustikuu viimasel päeval vaatasime koos tegijate üheskoos kõiki filme ja kutsusime turvalisuse teemadel kaasa mõtlema ka noorsoopilitseinik Brita Saare, abivallavanema ja abipolitseiniku Riho Johansoni ning Lääne-Harju Koostöökogu esindaja Piia Kärssini.

Täname kõiki noori, kes mõtisklesid ja andsid oma panuse.

Aitäh Ron Erik, Laura, Cennet, Ahti, Henri, Kasper, Martin ja Märtin Riisiperest.

Aitäh Kristin ja Milana Haibast.

Aitäh Karolin, Romet, Tanel, Roosli, Kristella, Robert, Johanna, Natali, Heleri, Erika, Melanii, Ethel, Celeste, Helena, Sebastian, Matis, Aleksander ja Kendra Laitsest.

Aitäh Merlin, Lisette, Raimond ja Stella Turbast.

Leave a Reply