Tegevused

Saue Valla Noortemalev 2023 on nüüdseks läbi

By august 25, 2023 No Comments

Saue valla töömalev on nüüdseks ametlikult läbi ning noored on töökogemuse võrra taas rikkamad, kes esmase kes juba korduva.

Töömalevasse kandideeris see aasta ligi 240 noort. Malevasse kohti oli aga 180. Malevakoha kinnitamiseks pidid noored registreerima enda soovi ning seejärel kirjutama motivatsioonikirja, kus noor põhjendas miks ta soovib malevas tööd teha ning millised tööd talle huvi pakuvad ja millist kogemust noor juba omab (näiteks abistamisel kodutöödes).
Edasi ootas kõige pingelisem osa – grupiintervjuu Zoomi kohtumise vahendusel. Kui kõik punktid olid korrektselt täidetud õigeaegselt siis oli ka pääs malevasse.
3-4. juuni toimus Maleva avalaager Kloogaranna Noortelaagris, kus noored said valida neli töötuba üheksast erinevast valikust. Valikus olid: henna, saviteraapia, Töötukassa läbiviidud rahatarkuse töötuba, lisaks juurde muud käsitööd ja aktiivset liikumist.

Peale avalaagrit suunduti üle valla laiali ning hakkas pihta kaks töökat nädalat. Noored said teha tööd erisugustes kohtades: lasteaedades, koolides, noortekeskustes, kirikutes, raamatukogudes, poodides, ilusalongides, taludes ja nii edasi. Noored olid väga vaprad, sest aeg, mil maleva vallavahetus toimus, oli päikseline ja soe ning välitöö tegijatele oli see päris palav aeg.
Augustis toimus ka Saue Valla Noorte töömaleva teine vahetus, mis toimus Pivarootsis. Kolmteist noort töötas Lastekaitseliidu Pivarootsi õppe- ja puhkekeskuses. Viie tööpäeva jooksul sai tehtud palju tööd, sporti ning muidu mõnusalt aega veedetud.
Tööd tehti põhiliselt väljas, värske õhu käes ning tänu sellele said noored nautida ka suve viimaseid kuumasid ilmasid. Töökäigus said uue värvkatte 10 kämpingut, 13 terrassi ja puidust välimööbel. Uue ja rõõmsama ilme said ka loodusteemalised välitahvlid ning valge värviga said ka kaetud kõik laagri treppide ja rõdude käsipuud.
Vabal ajal tegeleti käsitööga, kaunistati joogipudeleid, joonistati ning õmmeldi peapaelu ja mütse.
Noored lahkusid rahulolevatena, olles leidnud ka uusi sõpru.
Kõige rohkem soovin tänada Saue Noortekeskuse meeskonda: Üllar Põld, Monika Liiv, Maris Lindmann, Karini Paju, Markus Pärn, Laura Vaher, Cristin Menind, Mariann Laanep ja Aare Vest, kes juhendasid ja olid toeks noortele kogu perioodi vältel.
Samuti suur tänu kõikidele tööandjatele, kes olid valmis võtma noori oma hoole alla, jagades teadmisi ja kogemusi potentsiaalsetele tulevastele kolleegidele.

Anita Aboltõn

Leave a Reply