Tegevused

Saue Noortekeskuse plaanid mais

By mai 1, 2024 No Comments

Kevad jõuab aina enam meie noortekeskusesse & noortetubadesse ja seda kinnitab asjaolu, et noortetoa kuuplaanideski on planeeritud mitmeid õuenoortekaid, matkamisi, metsapidusid ja tervislikke sammupäevi.
1. mai on kevadpüha ning Saue Noortekeskus ja teised noortetoad on suletud. Samuti on Saue Noortekeskus ja teised noortetoad suletud 10. mail, sest noortejuhid on väljasõidul Naissaarele, kus toimub ühtlasi ka selle suve suvelaager “Loovuse- ja kunstilaager Naissaarel”.
Saue noortel on mai äärmiselt tihedalt täis planeeritud. Tähtis kuupäev on 3. mai, siis on “Teeme Ära talgupäev”. Kavas on mitmed erinevad kokkamised, sh näiteks sushi, suvised kokteilid ja mozzarella pulkade valmistamine. Spordisõpru ootab ees julgestatud ronimine, rahvastepalli turniir, õuepinks, jalgpall ning discolfi võistlus ja spordiring. Lisaks spordile ja kokkamisele on mahti ka veidi tõsisemateks töötubadeks, näiteks 6. mail “Tülidest pole rahu”. Aktiivne noor Karon on võtnud plaani viia läbi kaks vestlusringi. Esimeses jagab ta enda kogemust olles noorkotkas ning teisel päeval räägib noorsootöö võimalustest. 9. mail on võimalus oma armsale emale valmistada ise lilli. 16. mail kohtub kirjandusklubi KÄGU. Kuu lõpu poole, alates 20. maist, algab fotojaht “Saue ilu”, mis kestab kuni 31. maini ning ühtlasi on sel päeval ka filmiõhtu.
Laagris on rõhk kokkamisel, õues olemisel ja loovusel. Näiteks 7. mail saab teha ise kummikomme. 21. mail on aeg hennamaalinguteks, mis imeliselt sobib kokku eesoleva suvise ja sooja perioodiga. Kui maalingud suveks tehtud, siis 27.-28. mail valmivad batika tehnikas särgid. Antud töötubadesse on vajalik eelregistreerimine. Lisaks veel 10 000 sammukese päevad ja filmiõhtud. Tõotab tulla väga mõnusa kulgemisega kuu.
Laitses on fookuses tervise teisipäevad, mis üldjuhul sisaldavad liikumist/tervislikku kokkamist ja arutelusid. 8. mail valmivad kingitused emadele. 22. mai toimub põnev aardejaht õues ning võib kinnitada, et aaretejahid on noortel kindlasti ühed lemmikumad õuetegevused. Kuu lõpetab 29. mail toimuv suve soovide “bucketlisti” koostamine.
Riisipere kuu on planeeritud äärmiselt suvises rütmis, sest on mitmeid õuenoortekaid, sh 15. mail õues maalimine ning 29. mai kauaoodatud metsapidu. 16. mail toimub visualiseerimine oma eesolevat suve suvesoovide listi näol. Toimuvad veel hooaja viimased kokandusringid ja lugemisklubi.
Turba noored on kirjutanud NAF projekti (Noorte Omalgatuste Fond – taotlus avatud aastaringselt ning lisainfo: sauenoortekeskus.ee), mis toovad kokku seeläbi Turba, Riisipere, Laitse ja Haiba noored ning 24.-25. mail toimub Laitses Turba noorte eestvedamisel matk, telkimine, loomingulised töötoad ja lõkkeõhtu. Lisaks projektiplaani elluviimisele on veel mahti viia läbi 3. mail muusikaviktoriin, filmipäevad. Õuetegevustest on 13. mail grillipidu ja 15. mail discgolf. 9. mail meisterdatakse emadepäevaks. 21. mai muutub Turba noortetuba põgenemistoaks ning noortel on võimalus murda läbi ülesannetest ja mõistatustest ning “põgeneda” ruumist. Kuu lõpetab suviste riidest kottide loomine.
Tegevusi on tõesti mitmeid meie kõigis piirkondades ning loodame näha kõiki meie vanu ja uusi sõpru enne koolivaheaega ja suveperioodi. Jälgi meie sotsiaalmeediakontosid ja leia üles kuukavad ning sealt omakorda tegevused, mis kõnetavad ning kohtume!

Leave a Reply